Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Baş Yazı; Hakk Dostunun Gönlünde Sâlik’in Allah’a Karşı Edeb Hali BaşYazı...

Baş Yazı; Hakk Dostunun Gönlünde Sâlik’in Allah’a Karşı Edeb Hali / Muzaffer YALÇIN

Bu sohbet 6 Şubat 2009’da Zülfadıl Mescidinde yapılmıştır.
Hakk Dostunun Gönlünde Sâlik’in Allah’a Karşı Edeb Hali
Mübarek Efendimin gönül dilinden bir sâlikin Hz. Allah’a karşı edebi..
Rabbimize sonsuz hamd-u senalar olsun. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz’e salât ve selamların en güzeli, en ekmeli olsun inşâallah ya Rabbim…
Bugünkü sohbetimizde Abdullah Farukî el-Müceddidî hazretlerinin “İslam’da Zikir ve Rabıta” isimli eserinden sâlikin Hz. Allah’a karşı olan edebi hususunda yazmış olduğu bölümü aktarmaya çalışacağız inşâallah. devamı...


Sizin İçin Seçtiklerimiz... Sizin İçin Seçtiklerimiz...(Abdulcelal EMANET (Editör))
“Allah’ın velî kulları, diğer insanlara nisbetle sağır ve kördürler; kalbleri Allah’a yakınlık peydâ edince başkasının sözünü duymaz olurlar, başkasını görmez olurlar. Yakınlık onları mesd-u hayran eder, İlâhî heybet onları kendilerinden geçirir. Muhabbet onları mahbublarının huzuruna bağlar.

Teknoloji  ve Getirdikleri ; Konumu ve Değişik  Yönleriyle Bilgisayar Teknoloji ve Getirdikleri ; Konumu ve Değişik Yönleriyle Bilgisayar(Mustafa ŞENTÜRK)
Konumu ve Değişik Yönleriyle Bilgisayar

Hayatı kolaylaştırıcı unsurları dikkate alındığında teknolojik ürünlerin faydası tartışılamaz bir konumdadır. Bir otomobil, bir uçak ya da herkesin kullandığı bir cep telefonu günlük hayatta yaşamın olmazsa olmazı mesabesindeki teknik aletlerdendir.

Kur'an'ın Gölgesinde ; Talâk  ve Yanlışlarımız...-III- Kur'an'ın Gölgesinde ; Talâk ve Yanlışlarımız...-III-(Eyüp ÖZBERK )
TALÂK VE YANLIŞLARIMIZ!
وَلَا تَتَّخِذُوٓا اٰيَاتِ اللّٰهِ هُزُوًاۘ
“Sakın Allah’ın âyetlerini eğlenceye almayın.” (el-Bakara, 2/231)

Talâk ve ona ait hükümler, “Allah’ın âyetleri”ndendir. Bu hususta pervasızca hareket ederek şeriatın koyduğu sınırları aşmak; Allah’ın âyetlerini oyuncak haline getirmek ve alaya almak manasına gelir.

Gülizâr-ı Ehadis ; Rızıkla ilgili bilmemiz gereken hususlar! Gülizâr-ı Ehadis ; Rızıkla ilgili bilmemiz gereken hususlar!(Ömer Faruk EJDER)
Rızıkla ilgili bilmemiz gereken hususlar!

عن عمر بن الخطاب رضي الله عنه، أن رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم قال:
"لَوْ أَنَّكُمْ تَوَكَّلْتُمْ عَلَى اللّٰهِ حَقَّ تَوَكُّلِهِ لَرَزَقَكُمْ كَمَا يَرْزُقُ الطَّيْرَ تَغْدُو خِمَاصًا وَتَرُوحُ بِطَانًا"

Sizden Gelenler Şiir; Efendim... Sizden Gelenler Şiir; Efendim...(M.Ali KARAOĞLAN)
EFENDİM
Bir hâl ki yaşasan, hiç ummadığın
Allah’dan bilirsin ağrısa başın
İhtiyacını yalnız Hakk’tan istersin
Allah’ın nazlı kulusun Efendim

Makâlâtı Farûkî ; Abdestin Sünnet ve Edebleri...-I- Makâlâtı Farûkî ; Abdestin Sünnet ve Edebleri...-I- (Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
ABDESTİN SÜNNET VE EDEBLERİ-I

ABDESTLE İLGİLİ UMÛMÎ ÂDÂB
Devamlı abdestli olmak sünnet-i seniyyelerdendir. Her zaman vaktinde yeniden abdest almak sünnettir. Abdesti yenilemek daha önceki abdest ile bir namaz kılınmış ise müstehabdır.

Âşıkların Mâşuku'na Vuslat Anları... Âşıkların Mâşuku'na Vuslat Anları...(Mehmet Ali KAPAR)
VUSLAT (ÂŞIK’IN MÂŞUK’UNA VUSLAT ANLARI)

Kamçı darbeleriyle şehit edilen büyük imam; İMÂMI-I A’ZAM EBU HANİFE (k.s.):
İmam-ı Şafiî hazretlerinin “Bütün insanlar fıkıhta Ebu Hanife’nin talebesidir” dediği büyük âlim İmam-ı A’zam, Abbasi halifelerinden Ebu Ca’fer Mansur devrinde yaklaşık olarak yetmiş yaşlarına gelmişti.

Fıkhın Aydınlığında ; Kocanın Kadın Üzerindeki Hakkı Nedir? - I - Fıkhın Aydınlığında ; Kocanın Kadın Üzerindeki Hakkı Nedir? - I -(Seyfullah KILINÇ)
KOCANIN KADIN ÜZERİNDEKİ HAKKI NEDİR?

Soru:
Kocanın kadın üzerindeki hakkı nedir? İslâm’da kadının erkeğe itaatinin boyutlarını nedir?

Mezhep İmamlarımız ;  İmâm-ı A'zam Ebu Hanife (k.s) Mezhep İmamlarımız ; İmâm-ı A'zam Ebu Hanife (k.s)(Mustafa Yavuz)
EBU HANİFE - 2
II- Ebu Hanife'nin Hadis Ve Sünnet Karşısındaki Tavrı
Hadis ve sünneti şeri bir kaynak olarak kabul etme bakımından Ebu Hanife'nin diğer imamlardan farkı yoktur. Bu konuda şunu dediği rivayet edilir:

Aile...İslâmi  Feminizm Bahsine Tetimme... Aile...İslâmi Feminizm Bahsine Tetimme...(Sema Betül ŞENTÜRK)
İslami Feminizm Bahsine Tetimme
Modern dönemde ortaya çıkan algısal yeniliklerin kadın adına kadim kültürle pek uyuşmayan arızalar ortaya çıkarttığı malumdur.

Gelişen Dünya; Msn Messenger Hata Kodları ve Çözümleri -1- Gelişen Dünya; Msn Messenger Hata Kodları ve Çözümleri -1-(Erol ŞEN (Moderatör))
Msn Messenger Hata Kodları ve Çözümleri
Kıymetli Özlenen Rehber Dergisi Okuyucularımız!
Bu sayımızdaki konumuz bir önceki konu başlığımızla irtibatlıdır, son kullanıcıların karşılaşıla geldikleri sorunlardan Msn Messenger 8100030d Hata Kodu ve Çözümü hakkında olacaktır. Bu konu hakkında siz okuyucularımızla gerekli bilgileri paylaşıp sorunu gidermeyi anlatmaya çalışacağım.

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 261 Toplam : 1959040                   Moderatör : Erol ŞEN |