Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı; Zikrullah Hakk'tan Gafil Olmamak, BaşYazı...

Başyazı; Zikrullah Hakk'tan Gafil Olmamak, / Muzaffer YALÇIN

Zikrullah Hak’tan Gafil Olmamak

Cenâb-ı Hak, “Ey iman edenler! Allah’ı çok zikredin ve O’nu sabah akşam tesbih edin.” (el-Ahzâb, 33/41-42) buyurmuştur. Bu ilâhî emre göre devamlı surette Allah’ı zikretmek her mü’min erkek ve kadına farz kılınmıştır.Her mü’min erkek ve kadın için farz olan zikrullahın mahiyeti nedir?
Zikir, lügat itibariyle; anma, zikretme, övme, sena, şükür ve hatırlama manalarına gelir. Istılahî manada ise zikir; Cenab-ı Hakk’ı anarak tevhidi ikame etmektir. devamı...


Sizin İçin Seçtiklerimiz... Sizin İçin Seçtiklerimiz...(Abdulcelal EMANET (Editör))
Müslümanlar kendilerine neyi layık görüyor, nasıl davranılmasını istiyorlarsa, aynı şeyleri diğer din kardeşleri için de uygun görüp istemelidirler.

Diktatörler Bir Bir Yıkılırken... Diktatörler Bir Bir Yıkılırken...(Muhammed MASUM)
Diktatörler Bir Bir Yıkılırken...
Aralık 2010’da zulme karşı başlatılan direniş ve başkaldırı Tunus’tan sonra Mısır’da da etkisini gösterdi ve halklarını dikta rejimiyle yöneten Ben Ali ve Hüsnü Mübarek’i koltuklarından etti

Tunus ve MISIR - TOPLUMSAL İNTİFADA Tunus ve MISIR - TOPLUMSAL İNTİFADA(Mustafa ŞENTÜRK)
Tunus ve MISIR - TOPLUMSAL İNTİFADA

Tunus’ta yaşananlara bir bakış,
Tunus, Fransız Milletler Topluluğu içinde değerlendirilen bir ülke; %99’u Müslüman. Habib Burgiba tarafından, 20 Mart 1956’da Fransa’dan bağımsızlığını kazanarak kuruldu. Nüfusu 10 milyon. 163.000 km yüz ölçüme sahip. BM ve Akdeniz Ülkeleri Birliği dışında İslam, Arap ve Afrika Birliği’ne üye. Bayrağında ay-yıldız olan Tunus’un iki komşusu var. Libya ve Cezayir…

Araştırma-Sağlık;Yapay Tatlandırıcılar Araştırma-Sağlık;Yapay Tatlandırıcılar(Ömer Faruk EJDER)
Fruktoz şurubu, glikoz, sakaroz, aspartam, sakarin ve genel manada yapay tatlandırıcılar.

Uzun raf ömürlü ve işlenmiş gıdalar nedir? Yediklerimizde bizi bekleyen tahlikeli hastalıkların farkında mıyız?

Kur'an'ın Gölgesinde ; Peygamberlerin Gönderiliş Gayesi Kur'an'ın Gölgesinde ; Peygamberlerin Gönderiliş Gayesi (Eyüp ÖZBERK )
PEYGAMBERLERİN GÖNDERİLİŞ GAYESİ:“İRŞAD-İTAAT”

وَمَآ اَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ اِلَّا لِيُطَاعَ بِاِذْنِ اللّٰهِۜ وَلَوْ اَنَّهُمْ اِذْ ظَلَمُوٓا اَنْفُسَهُمْ جَآؤُ۫كَ فَاسْتَغْفَرُوا اللّٰهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللّٰهَ تَوَّابًا رَح۪يمًا ﴿﴾
“Biz, her peygamberi sırf, Allah'ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelselerdi de Allah'tan mağfiret dileselerdi ve Peygamber de onlar için (Allah’tan) bağışlanma dileseydi, elbette Allah'ı tevbeleri çok kabul edici ve çok merhametli bulurlardı.”
(en-Nisâ, 4/64)

Makâlâtı Faruki ; Namazın Sünnet ve Edebleri; Makâlâtı Faruki ; Namazın Sünnet ve Edebleri;(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
NAMAZLARDAN SONRA YAPILAN SÜNNETLER

Namaz bitiminde yapılacak zikir ve hatimlere iştirâk etmelidir.
a) Sabah ve Akşam Namazlarından Sonra Yapılan Sünnetler:
Ebû Hureyre (r.a.)’den rivâyet edildiğine göre, Rasûlullah (s.a.v) sabah namazının iki rekât (sünnet)inde “Gul yâ eyyuhe’l-kâfirûn” (Kâfirûn) ve “Gul huvallâhu ehad” (İhlâs (sûrelerini) okudu. (Müslim, Salâtu’l-Müsâfirîn ve Kasrihâ, 14

Fıkhın Aydınlığında; Süt emme Sebebi ile Evlenmenin Haram Kılınmasının Hikmeti nedir. Fıkhın Aydınlığında; Süt emme Sebebi ile Evlenmenin Haram Kılınmasının Hikmeti nedir.(Seyfullah KILINÇ)
SÜT EMME SEBEBİ İLE EVLENMENİN HARAM KILINMASININ HİKMETİ

Allah (c.c) insanları en güzel biçimde yaratmış ve onları sair mahlûkatın üzerine mükerrem kılmıştır. Böyle bir varlık olan insan, bir takım maddi ve manevi donanımlarla mücehhezdir. Bu bakımdan insanoğlunun, şahsiyeti, manevi ve maddi donanımı ve bunlardan her bir parça büyük bir kıymete haizdir. İşte bu parçalardan birisi de insan sütüdür.

Edebiyat ; “Fakat Rabb’inin nimetini anlat da anlat…” (Duhâ, 93/11) Edebiyat ; “Fakat Rabb’inin nimetini anlat da anlat…” (Duhâ, 93/11)(Cafer CEYLAN)
“Fakat Rabb’inin nimetini anlat da anlat…” (Duhâ, 93/11)

Şu aciz lisanlarımız ile Rahman’ımızı nasıl övelim? Bütün güzelliğin kaynağı O’dur… Çirkinliğin membaının ne olduğunu düşündünüz?

Araştırma ; Ev / Araç Sahibi Olma Yolunda Faize Alternatif Sistem “El Birliği” “Veya” “Altın Günü Sistemi” Araştırma ; Ev / Araç Sahibi Olma Yolunda Faize Alternatif Sistem “El Birliği” “Veya” “Altın Günü Sistemi”(Abdurrahman ÖZCAN)
EV/ARAÇ SAHİBİ OLMA YOLUNDA FAİZE ALTERNATİF SİSTEM
“EL BİRLİĞİ” “VEYA” “ALTIN GÜNÜ SİSTEMİ”

Fert veya ailenin yerleşip oturduğu ve kalmaya elverişli olan mekân... Her canlının kendisini barındıracak ve hayatını geçirebilecek bir ihtiyacı… İşte insanoğlunun kendisini ve neslini muhafaza edebilmesi ve hayatını sürdürebilmesi için yaptığı yuvaya da Arapça da "mesken", Türkçe de ise "ev" denir.

Hayatımızdaki Hurafeler; Hayatımızdaki Hurafeler;(Ayşe YİĞİT)
HAYATIMIZDAKİ HURAFELER

İnsanlık tarihi, Hak dinden ve Peygamberlerin öğretilerinden uzaklaşmalarının, insanı hidayetten dalalete sürüklediğini çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Gelişen Dünya;“Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar nelerdir” “Ne yapıp da bu ayarları yapabiliriz?” Gelişen Dünya;“Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar nelerdir” “Ne yapıp da bu ayarları yapabiliriz?” (Erol ŞEN (Moderatör))
Kıymetli Özlenen Rehber Dergisi Okuyucularımız!

Bu sayımızdaki konumuz biraz farklı bir konu olacaktır. Bu konu hakkında siz okuyucularımızla gerekli bilgileri paylaşıp işlemi nasıl gerçekleştirebiliriz bunu anlatmaya çalışacağım.

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 261 Toplam : 1959040                   Moderatör : Erol ŞEN |