Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı;  Mülâkât - Rasûlullah Efendimiz (s.a.v)’e itaati hayatımıza şâmil kılmalıyız... BaşYazı...

Başyazı; Mülâkât - Rasûlullah Efendimiz (s.a.v)’e itaati hayatımıza şâmil kılmalıyız... / Muzaffer YALÇIN

“Kutlu Doğum Programları; Ümmet olduğumuzu yeniden hatırlamada ve imanlarımızı perçinleştiren biatlarımızı yenilemede çok mühim Fırsatlar içerir!”

Özlenen Rehber: Efendim, hal-i hazırda olan ve olması gerekenden hareketle, Beşerin Efendisi Seyyidü’l-Murselîn Efendimizin (s.a.v.) Kutlu Doğumu yani vilâdetinin seneyi devriyesi adına tertiplenen programlara dair bir dizi sorular hazırladık. Bununla maksadımız, devamı...


Sizin İçin Seçtiklerimiz...Editörden... Sizin İçin Seçtiklerimiz...Editörden...(Abdulcelal EMANET (Editör))
14 asır önceydi. Hayatın gayesi, yaratılışın mânâsı silinmiş, yok olmuştu. Herşey mânâsız başıboşluk ve hüzün örtülerine bürünmüştü.

Kutlu Doğum; Bir Yaşam Biçimi Olarak Sünneti Seniyye... Kutlu Doğum; Bir Yaşam Biçimi Olarak Sünneti Seniyye...(Mustafa ŞENTÜRK)
Kur’an’ın Peygamber (s.a.v.) tarafından hayata geçirilmiş, pratiğe dökülmüş hali olan sünnet, Müslüman için bir yaşam biçimi ve istikamet muhafazasıdır.

Kutlu Doğum; Habibim Diye Seçilen... Kutlu Doğum; Habibim Diye Seçilen...(Mehmet YALÇIN)
“And olsun, size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki sıkıntıya uğramanız ona çok güç gelir, size çok düşkündür, mü’minlere karşı çok şefkatli, çok merhametlidir.” (Tevbe sûresi, 9/128)

Kutlu Doğum; Âlemlere  Rahmet , Efendimiz (s.a.v.) Kutlu Doğum; Âlemlere Rahmet , Efendimiz (s.a.v.)(Zehra Betül ŞEN)
İnsanları cehaletten, kötü itikattan, manevi karanlıklardan kurtarıp iman nuruna sevk eden, hidayet güneşi Rasûl-i Kibriya Efendimiz 20 Nisan 571, kameri ay olarak da 12 Rebîu’l-evvel, pazartesi günü seher vakti dünyaya gelmiştir.

Kur'an'ın Gölgesinde ; Mü'min İçin İtaatin önemi ve Sınırları Kur'an'ın Gölgesinde ; Mü'min İçin İtaatin önemi ve Sınırları(Eyüp ÖZBERK )
MÜ’MİN İÇİN ‘İTAAT’İN ÖNEMİ VE SINIRLARI

Mü’min için en üstün değer, imandır. Bu nedenle ölünceye kadar onu muhafaza etmek, mü’minin en önemli vazifesidir.

Rahle-i Edeb ; Namazın Sünnet ve Edebleri - 3 Rahle-i Edeb ; Namazın Sünnet ve Edebleri - 3(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
NAMAZIN SÜNNET VE EDEBLERİ / 3. bölüm NAMAZLARDAN SONRA YAPILAN SÜNNETLER

Öğle, İkindi ve Yatsı Namazlarından Sonra Yapılan Sünnetler:
Öğlenin farzının hemen peşinden üç defa; “Estağfirullah”, sonra “Allâhümme ente’s-Selâmü ve minke’s-selâm...” sonra da dokuz defa “Lâ ilâhe illallâh”, onuncusunda ise; “Lâ ilâhe illallâh Muhammedün Rasûlullah” kelime-i tevhîdi söylenir. (Münzirî, a.g.e., c. 3, s. 442.)

Fıkhın Aydınlığında; Namaza Başlama Yaşı ve Teyemmüm gusül abdesti yerine de geçerli olur mu? Fıkhın Aydınlığında; Namaza Başlama Yaşı ve Teyemmüm gusül abdesti yerine de geçerli olur mu?(Seyfullah KILINÇ)
Soru:
Teyemmüm gusül abdesti yerine de geçerli olur mu? Olursa teyemmüm nasıl alınır tarif edebilir misiniz?

Cevap:
Teyemmüm gusül abdesti yerine geçer. Teyemmümde; abdestsiz, cünüp, hayızlı ve lohusa eşittir.
Teyemmümüm meşrû oluşunun delilleri:

Şanlı Tarihimiz; Kutsal Bölgelerdeki Osmanlı İzleri... Şanlı Tarihimiz; Kutsal Bölgelerdeki Osmanlı İzleri...(Ayhan ÖZKAN)
KUTSAL BÖLGELERDEKİ OSMANLI İZLERİ

Ecdadımız 751 Talas Savaşından sonra kitleler halinde İslâm dinine girmeye başladılar. Akabinde her alanda yeni dinlerine hizmet etmeye ve bayraktar olmaya çalıştılar.

Kutlu Doğum; Ruhumuz Sana Âşıktır Efendim!... Kutlu Doğum; Ruhumuz Sana Âşıktır Efendim!...(Cafer CEYLAN)
Kuşkusuz Rabb’imizin sevgisine, sayısız nimetine hamd etmek ve şükretmekten çok uzağız… O’nu sevdiğimizi zannederiz… Sevgisini, rızasını, feyiz ve bereketini diliyor ve dileniyoruz… O’na rızasına uygun bir şekilde her lâhza (an) hamt ve şükrederiz… Efendimiz’e selât ve selâm ederiz… Ey bizlerin Ulu Rahman’ı! Şu mücrim, cahil kulu ve Seni isteyen kullarını; rahmet, mağfiret, rıza kefeniyle sar, sarmala!… Elbet Senden geldik ve Sana dönücüleriz!...

Dünya Gündemi; Buaziz’in yaktığı devrim ateşi Dünya Gündemi; Buaziz’in yaktığı devrim ateşi(Ömer Faruk EJDER)
Buaziz’in yaktığı devrim ateşi
Tunus’ta, üniversite mezunu Muhammed Buaziz adındaki işsizin elindeki seyyar arabasına el konulması, genel olarak Arap ülkeleri ve özel olarak da Ortadoğu’da devrimin kıvılcım ateşini yaktı. Dünyanın önde gelen istihbarat örgütleri CİA ve Mossad’ın seçkin ajanları çok gafil avlandılar bu gelişmeler karşısında.

Teknoloji Köşesi; Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar... 2.Bölüm Teknoloji Köşesi; Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar... 2.Bölüm(Erol ŞEN (Moderatör))
Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar 2.Bölüm
Kıymetli Özlenen Rehber Dergisi Okuyucularımız!
Bu sayımızdaki konumuz geçen sayının 2.Bölümü şeklinde olacaktır. Kaldığımız konulara devam edeceğiz. Bu konu hakkında siz okuyucularımızla gerekli bilgileri paylaşıp bu güvenlik ayarları işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz bunu anlatmaya çalışacağım. Paylaşım sitelerinden facebook kullanıcıları için, Facebook’u daha güvenli kılan ayarlardan kalan ayarları anlatmaya çalışacağım

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 262 Toplam : 1959041                   Moderatör : Erol ŞEN |