Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı;  Nübüvvet bahçesinde İman çiçekleri derlenir... BaşYazı...

Başyazı; Nübüvvet bahçesinde İman çiçekleri derlenir... / Muzaffer YALÇIN

Nübüvvet bahçesinde İman çiçekleri derlenir
Cenâb-ı Hakk’a sonsuz hamd-ü senâlar olsun, Peygamber (s.a.s.) Efendimize salât ve selâmların en güzeli ve en ekmeli olsun inşallah.
Mahdut zaman içerisinde Medine’deyiz. Medine-i Münevvere’ye geldik, hamdolsun, Peygamber Efendimiz (s.a.s.) burada. Cenâb-ı Hakk’ın lütfettiği ölçüde sevgilerimizi izhar için gayret ediyoruz. Zayıfsa sevgimizi kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. Sevenler gibi olmaya çalışıyoruz. Biz de Peygamber Efendimizi sevmek ve O’nun tarafından sevilmek istiyoruz. devamı...


Sizin İçin Seçtiklerimiz...Editörden... Sizin İçin Seçtiklerimiz...Editörden...(Abdulcelal EMANET (Editör))
EDİTÖR 100. SAYI / TEMMUZ 2011
Rabbimize sonsuz hamd-u senalar olsun, Üç Aylar’ın içindeyiz ve Ramazan'a doğru kutlu geceler yaşıyoruz durak durak...

Bir Okur Gözüyle...Rehber'imiz Yüzakımız, Bir Okur Gözüyle...Rehber'imiz Yüzakımız,(İbrahim DEMİR)
Bir okur gözüyle;
“REHBER”İMİZ “YÜZ”AKIMIZ

Rasûlullah (s.a.v.) bir hadis-i şerifte buyurmuşlar ki: “Kim bir hidayete çağırıp o yolda çığır açarsa kendisine uyanların sevabı kadar sevap ona verilecektir ve onların sevaplarından da hiçbir şey eksiltilmeyecektir. Her kim de bir sapıklığa çağırır ve o yolda bir çığır açarsa kendisine uyanların günahı da aynen kalır, eksilmez.” (Müslim, İlim: 6)

Ramazan; rahmet ve mağfiret iklimi... Ramazan; rahmet ve mağfiret iklimi...(Mustafa ŞENTÜRK)
rahmet ve mağfiret iklimi RAMAZAN-I ŞERİF

Cenâb-ı Hakk’ın kullarına ihsan buyurduğu eşsiz zaman dilimlerinden birisi de hiç kuşkusuz ramazan-ı şeriftir. Ramazan ayı, rahmet ve merhametin kulları çepeçevre sardığı, Hak katından kullar üzerine sonsuz nimetlerin ihsan edildiği müstesna zaman dilimidir.

Düşünce-Yorum; Zamanmı Mı  Bize, Biz Mi Zamana Uymalıyız? Düşünce-Yorum; Zamanmı Mı Bize, Biz Mi Zamana Uymalıyız?(H. İbrahim ŞEN)

ZAMAN MI BİZE, BİZ Mİ ZAMANA UYMALIYIZ?

Zamana uymak deyiminden; “davranışlarını, içinde bulunulan günün şartlarına uydurmak”, zaman sana uymazsa sen zamana uy deyiminden ise; “yaşadığın zamanın koşulları ve çevrendekilerin davranışları senin tutumuna uygun değilse sen onlara uymalısın”

Rahle-i Edep; EZAN ve KAMET’TE UYULACAK SÜNNET ve EDEBLER MÜEZZİNİ TAKİP Rahle-i Edep; EZAN ve KAMET’TE UYULACAK SÜNNET ve EDEBLER MÜEZZİNİ TAKİP(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
EZAN ve KAMET’TE UYULACAK SÜNNET ve EDEBLER MÜEZZİNİ TAKİP

Meymûne (r.anhâ)’dan rivayet edildiğine göre; Rasûlullah (s.a.v.) erkeklerle kadınların safı arasında durdu ve: “Ey kadınlar topluluğu! Şu Habeşli (Bilâl)’in ezanını ve onun kametini duyduğuz zaman onun dediği gibi deyin.

Bir mutlak Müçtehid İMAM AZAM EBU HANİFE (rah.) Bir mutlak Müçtehid İMAM AZAM EBU HANİFE (rah.)(Tahir Türkmen)
Bir mutlak Müçtehid İMAM AZAM EBU HANİFE (rah.)

İlim, Allah Teâlâ’dan Efendimiz’e (s.a.v.), sonra ashabına, sonra tabiuna, sonra Ebu Hanife’ye, sonra da talebelerine intikal etti. Dileyen buna razı olsun, dileyen gücensin. Hakikat değişmez.
-Halef b. Eyyüb-

Anektod... Anektod...(Özlenen Rehber)
Abdullah b. Abbas (r.a.)’dan rivayet edildiğine göre, kendisi Rasûlullah (s.a.v.)’i şöyle buyururken işitmiştir:

Anektod... Anektod...(Özlenen Rehber)
Hz. Osman’ın Hayâsı Hakkında Hz. Peygamber’in (s.a.v.) Sözü

Hz. Ebubekir Peygamber’den içeri girmek için izin istedi. Hz. Peygamber yatağının üzerine uzanmış bir haldeydi.

Kur'an'ın Gölgesinde ; Taştan Katı Kalpler... Kur'an'ın Gölgesinde ; Taştan Katı Kalpler...(Eyüp ÖZBERK )
TAŞTAN KATI KALPLER

لَوْ اَنْزَلْنَا هٰذَا الْقُرْاٰنَ عَلٰى جَبَلٍ لَرَاَيْتَهُ خَاشِعًا مُتَصَدِّعًا مِنْ خَشْيَةِ اللّٰهِۜ
وَتِلْكَ الْاَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ
“Şayet bu Kur’ân’ı bir dağın üzerine indirseydik, muhakkak onu Allah’ın haşyetinden baş eğmiş, parça parça olmuş görürdün. İşte bu misalleri insanlar için tefekkür etsinler diye veriyoruz.”
(el-Haşr, 59/21)


Fıkhın Aydınlığında;  Zekât Fıkhın Aydınlığında; Zekât(Seyfullah KILINÇ)
ZEKÂT

İslâm’da zekâtın hükmü nedir?
Zekât, Allah Teâlâ’nın farzlarından bir farz ve İslâm’ın rükünlerinden bir rükündür. Allah Teâlâ Kitabı Kur’ân-ı Kerim’de zekâtı emredip şöyle buyurmuştur: “Namazı kılın ve zekâtı verin.” (Bakara, 2/43) Kim zekâtın farziyetini inkâr ederse o kâfirdir, İslâm milletinden çıkmıştır.

Teknoloji Köşesi; Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar... 5.Bölüm Teknoloji Köşesi; Facebook’u daha güvenli kılan ayarlar... 5.Bölüm(Erol ŞEN (Moderatör))
5.BÖLÜM

Kıymetli Özlenen Rehber Dergisi Okuyucularımız!

Bu sayımızdaki konumuz geçen sayının devam olan 5.Bölümü şeklinde olacaktır. Kaldığımız konulara devam edeceğiz. Bu konu hakkında siz okuyucularımızla gerekli bilgileri paylaşıp bu güvenlik ayarları işlemlerini nasıl gerçekleştirebiliriz paylaşım sitelerinden facebook kullanıcıları için, Facebook’u daha güvenli kılan ayarlardan kalan ayarları anlatmaya çalışacağım. Bunlardan;

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 261 Toplam : 1959040                   Moderatör : Erol ŞEN |