Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı;İrşâd Sohbetleri(Yakınlık yolunda kalp kuvvetinin insanda karar kılması) BaşYazı...

Başyazı;İrşâd Sohbetleri(Yakınlık yolunda kalp kuvvetinin insanda karar kılması) / Muzaffer YALÇIN

Kulluk noktasında Cenâb-ı Hakk’ın insanda itibar ettiği yer kalptir. Kalbin Cenâb-ı Hakk ile olan alakasının, ülfetinin muhafaza edilmesi gerekir. Cenâb-ı Hakk’ın ve Rasûlullah Efendimiz’in emirleri, ahlakları, sünnetleri hususunda Hakk katında itibarlı iş, kalbin onlarla olan ülfet ve ünsiyet halini yaşamasıdır.
devamı...


Sizin için seçtiklerimiz; editörden... Sizin için seçtiklerimiz; editörden...(Abdulcelal EMANET (Editör))
“Birbirine karşı muhabbet ve merhamette, müminler, bir vücut gibidir. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut, rahatsız, uykusuz kalıp, onun tedavisi ile meşgul olduğu gibi, Müslümanlar da birbirlerine yardıma koşmalıdır!” (Buharî)

Sözlük; İhlas:  ‘Dini Hz. Allah’a (c.c.) has kılmak...’ Sözlük; İhlas: ‘Dini Hz. Allah’a (c.c.) has kılmak...’ (İbrahim DEMİR)
Kalbini sâfî etmek, içten, samimi, riyasız sevgi, içten gelen sevgi ile doğruluk ve bağlılık gibi manalara gelir ihlâs. Istılah manası ise; hakikatte muhlislerin gönlündedir. O gönüller ise ihlas hakkında şunları buyururlar:

Tefsir;İstiaze (Allah c.c 'a sığınmak) Tefsir;İstiaze (Allah c.c 'a sığınmak)(Eyüp ÖZBERK )

فَاِذَا قَرَاْتَ الْقُرْاٰنَ فَاسْتَعِذْ بِاللّٰهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّج۪يمِ
“Kur’an okuyacağın zaman hemen kovulmuş şeytandan Allah’a sığın.” (en-Nahl, 16/98)

Güncel;Anne baba günü ve tüketim çılgınlığı Güncel;Anne baba günü ve tüketim çılgınlığı(Ömer Faruk EJDER)
Anne baba günü ve tüketim çılgınlığı
Bu ayki yazımızı her yıl abartılı olarak kutlanan anneler, babalar, sevgililer, öğretmenler ve uzayıp giden diğer günler üzerinde yazalım istedik. Malumunuz yukarıda saydığımız bu özel günlerde tüketimde son yıllarda ciddi artışlar meydana gelmiştir.

Rahle-i Edeb; Cuma'nın Sünnetleri ve Âdâbı Rahle-i Edeb; Cuma'nın Sünnetleri ve Âdâbı(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
CUMANIN SÜNNETLERİ ve ÂDÂBI: CUMA NAMAZINDAN ÖNCE GUSÜL
Cuma günleri gusletmek sünnettir. Şayet erken gusletmemişse camide daha temiz olmak için zevalden evvel cumaya giderken gusletmelidir. Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Her Müslümanın cuma günleri şunları yapması gerekir: Gusül, güzel koku sürünme ve misvak kullanmak.” (Ahmed b. Hanbel, Müsned, c. 4, s. 34.)

Gündem;; İnsanlık İçin, Mağdura El Uzatmak Gündem;; İnsanlık İçin, Mağdura El Uzatmak(Mustafa ŞENTÜRK)
İnsanlık İçin ; Mağdura El Uzatmak

Bütün dünya Afrika’nın içinde bulunduğu vahim ve içler acısı durumu günlerdir müşahede ediyor. Aslında Afrika’da yaşananlar sadece bugün cereyan etmiş olaylar değil. Yaklaşık iki üç yıldır şiddetli bir kuraklıkla başbaşa olan kara kıta yine bu gibi manzaraları iki üç yıldır derinden ve sessizce yaşamakta idi.

Fıkhın Aydınlığında; Vehhâbilik -II- Vehhabilikte Îtikâdi Unsurlar.. Fıkhın Aydınlığında; Vehhâbilik -II- Vehhabilikte Îtikâdi Unsurlar..(Seyfullah KILINÇ)
VEHHÂBÎLİK -II- VEHHÂBÎLİKTE ÎTİKÂDÎ UNSURLAR
Bir mezhebi, bir yolu, Ehlisünnet dairesinden çıkaran itikattır. Vehhâbîlik de Ehlisünnet dışı bir mezheptir. Vehhâbîliği Ehlisünnetten ayıran bazı itikâdî inanışlar vardır.

Tarih; Anadolu ve Ortadoğu Tarihine Kısa Bir Bakış... Tarih; Anadolu ve Ortadoğu Tarihine Kısa Bir Bakış...(Ayhan ÖZKAN)
ANADOLU VE ORTADOĞU TARİHİNE KISA BİR BAKIŞ

İnsanoğlu var olduğundan beri sürekli mücadelenin içerisinde yer almıştır. Hz. Âdem’in (a.s.) oğulları Habil ve Kabil ile başlayan mücadele Kabil’in Habil’i öldürmesi ve yeryüzünde ilk kanı akılması ile de artarak devam etmiştir.

Aile; Kadın ve Modern Dindarlık... Aile; Kadın ve Modern Dindarlık...(Ayşe YİĞİT)
KADIN VE MODERN DİNDARLIK
Dindarlık aslı itibariyle dinin bütün kurallarına uymak, bireyin yaşamının her alanını dinin emir ve telkinleri doğrultusunda şekillendirmesi, hayatın bütününde temel zemin noktası olarak dini belirlemek gibi manaları ihtiva etmektedir. Toplum nazarında da dindarlık denilince dinine bağlı, dinin çerçevelerine riayet eden bir hayat tarzı gibi olgular şekillenmektedir.

Teknoloji Köşesi; Windows Repair (Format atmadan tamir ) Etmek... Teknoloji Köşesi; Windows Repair (Format atmadan tamir ) Etmek...(Erol ŞEN (Moderatör))
Kıymetli Özlenen Rehber Dergisi Okuyucularım!
Bu ayki sayımızda ki konumuz; Bilgisayar kullanıcılarının karşılaştıkları sorunlardan olan Windows Xp Prof İşletim Sisteminde Oluşan bir sorunla alakalı olacaktır.

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 261 Toplam : 1959040                   Moderatör : Erol ŞEN |