Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı; İtaatsizlik, Allah Rasûlü’nün sadrına bir eziyet iken İtaatimiz O’nun mutahhar gönlüne bir sevinç vesilesidir BaşYazı...

Başyazı; İtaatsizlik, Allah Rasûlü’nün sadrına bir eziyet iken İtaatimiz O’nun mutahhar gönlüne bir sevinç vesilesidir / Muzaffer YALÇIN

İtaatsizlik, Allah Rasûlü’nün sadrına bir eziyet iken
İtaatimiz O’nun mutahhar gönlüne bir sevinç vesilesidir
Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdülillahi Rabbi’l-âlemin. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve eshâbihî ve ezvâcihi ve evlâdihi ve etbâıhî ve ehl-i beytihî ve ümmehâtihî ve ebîhi bi adedi külli şey’in fi’d-dünyâ ve’l-âhirati ve kezâlik ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-âlemîn.Rabbimize sonsuz hamd-ü senâlar olsun. Peygamber (s.a.s.) Efendimize salât ve selâmların en güzeli olsun.
devamı...


Sizin için seçtiklerimiz.       Editörden... Sizin için seçtiklerimiz. Editörden...(Abdulcelal EMANET (Editör))
“Peygamberlerin gönüllerinde öyle diriltici nağmeler vardır ki, o nağmeler, Hakk’ı arayanlara kıymet biçilmez bir hayat bağışlar”
(Hz. Mevlânâ)

Kalplerin Ancak Kendisiyle Felah Bulduğu Zikrin Farziyeti; Kalplerin Ancak Kendisiyle Felah Bulduğu Zikrin Farziyeti;(Rıfat AKSAÇLIOĞLU)
Hamd zikriyle kalplerin itminan, nefislerin terbiye ve tezkiye olduğu, ruhların kendisiyle sükûn bulduğu, yerlerin ve göklerin Rabbi olan Allah (c.c.)’ya olsun!

Sizden Gelenler; Şiir-Rahmete Geldim; Sizden Gelenler; Şiir-Rahmete Geldim;(İshak KILIÇASLAN)
RAHMETE GELDİM

Gecemi aydınlatan mum misali
Pervaneyem şem‘ine yanmaya geldim
Ey aşkımın çırağı, kandili, misbahı
İçinde yanan alevde kül olmaya geldim

Asr-ı Saadet'te Eğitim ve Öğretim Mekânları; Asr-ı Saadet'te Eğitim ve Öğretim Mekânları;(Harun APAYDIN)
Asr-ı Saadet'te Eğitim ve Öğretim Mekânları;

Eğitim ve öğretimin sıkça gündeme geldiği, farklı kesimlerce çokça konuşulup tartışıldığı bir dönemde olmamız hasebiyle bu ayki makalemizde, vahyin gölgesinde insanlığın yeniden inşa edildiği,

Kadîm izlerin otağı bir ülke SURİYE( II. BÖLÜM) Kadîm izlerin otağı bir ülke SURİYE( II. BÖLÜM)(Mustafa ŞENTÜRK)

Kadîm izlerin otağı bir ülke SURİYE( II. BÖLÜM)

Geçen ayki yazımızda Suriye topraklarında medfun bulunan Peygamberleri ve Allah Rasulü (s.a.s.)’efendimiz’in sahabelerinden bazılarını takdim etmiştik. Bu ayda kaldığımız yerden devam ediyor, gözyaşının hüküm sürdüğü Suriye topraklarındaki deruni gezimizi sürdürüyoruz.

Rahle_i Edep; Giyim - Kuşamla İlgili Sünnet ve Edepler ; Rahle_i Edep; Giyim - Kuşamla İlgili Sünnet ve Edepler ;(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
GİYİM-KUŞAMLA İLGİLİ SÜNNET ve EDEPLER GİYİM-KUŞAMLA İLGİLİ UMUMİ ADAP

Elbise giymedeki niyet; Allah Teâlâ’nın verdiği nimeti izhar etmek, bedenindeki bir ayıbı örtmek, ehl-i İslâm’ın sevgisini kazanmak için giyinmek olmalıdır.

Rehber Haber: Erzurum'da Konferans, Kutlu Doğum Haftası; Rehber Haber: Erzurum'da Konferans, Kutlu Doğum Haftası;(Abdurrahman ÖZCAN)
Erzurum Doğuay Derneğinin Kutlu Doğum Haftası nedeni ile hazırlamış olduğu program Erzurum Büyük Şehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Arap Baharı Nelere Önem Vermesi Gerekiyor? Arap Baharı Nelere Önem Vermesi Gerekiyor?(Ömer Faruk EJDER)

Bazı siyasetçiler, Arap baharı devriminin ülkelerin ekonomileri ile meşgul olmasını, işsizlere iş bulmayı, yaşam standartlarını artırmayı, halkın kimliği, kültürü, dili ve geleneği ile uğraşmamayı istediler, bunun da, onların görüşlerine göre, halkların fakirlikten ve açlıktan kurtulmak istemelerinden ötürü olmasının gerektiğini bir yönden, ikinci yönden ise, halkın kimliği, kültürü, dili ve geleneğine gelebilecek muhtemel zarardan korkmadığı, kimlik üzerinde bu kompleks halin bitmesi gerektiği, bizde ise bu kompleksin artık hastalık derecesine varmış olması meselenin üçüncü yönünü teşkil etmekte olduğunu gördük.

Unutulmayanlar :Vefatının 70. Yılında Son Devir Müfessirlerimizden Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (1877 - 1942) Unutulmayanlar :Vefatının 70. Yılında Son Devir Müfessirlerimizden Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır (1877 - 1942)(Tahir Türkmen)


Bereketli Osmanlı pınarının sulayıp yetiştirdiği büyük kıymetlerimizin başında gelen isimlerden birisi de hiç kuşkusuz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Merhumdur. Yaşadığı 65 yıllık ömürlerine dini/ilmi birçok gayreti sığdıran ve ümmetin istifadesine eşsiz eserler sunan merhumun kıymeti, yaşadığı zaman dilimiyle kıyaslanırsa daha da artmaktadır. Çünkü yaşadığı dönem Osmanlı Devlet-i Âliye'sinin, yani asırlık pınarın kurumaya yüz tuttuğu, yüzyıllardır beslendiği derin kaynakların dehlizlere hapsedilmek istenildiği, çevresindeki herşeyin susuzluk tehlikesiyle karşılaştığı buhran dönemidir. Bir yanda parıltısı gözlerden, gönüllerden silinmeyen bir mazi, diğer yanda ise, ne şekil alacağı kestirilemeyen bunalımlarla dolu bir istikbâl...

Efâl-i Mükellefin-İslâm Dininde Kulların Âmellerinin Hükümleri - III Efâl-i Mükellefin-İslâm Dininde Kulların Âmellerinin Hükümleri - III(Murat GELEGEN)
“Fıkıh; kişinin lehine ve aleyhine olan şeyleri bilmesidir.”
İmâm-ı A‘zam (rh.a.)

İSLÂM’DA KULLARIN AMELLERİNİN HÜKÜMLERİ -III-
“MUBAH” - “MEKRUH”

Teknoloji Köşesi; Bilgisayarın Donmasının Sebepleri ve Çözüm Yolları Nelerdir? Teknoloji Köşesi; Bilgisayarın Donmasının Sebepleri ve Çözüm Yolları Nelerdir?(Erol ŞEN (Moderatör))
Sevgili Özlenen Rehber Dergisi okuyucularımız,
Bu sayımızda Bilgisayarın Donmasının Sebepleri ve Çözüm Yolları Nelerdir? Kısaca bu sorunlardan bahsetmeye çalışacağım. Siz kıymetli okurlarımıza faydalı olmayı temenni ediyorum.
Bilgisayarın Donma Nedenleri:

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 259 Toplam : 1959038                   Moderatör : Erol ŞEN |