Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı;  Hak   Dostun Ehemmiyeti Kâmil Mü'minin Misali… BaşYazı...

Başyazı; Hak Dostun Ehemmiyeti Kâmil Mü'minin Misali… / Muzaffer YALÇIN

“İnsanların hepsi Allah’ın huzuruna çıkacak ve güçsüzler büyüklük taslayanlara diyecek ki, “Şüphesiz bizler size uymuştuk, şimdi siz az bir şey olsun Allah’ın azabından bizi koruyabilecek misiniz?” Onlar da, “Eğer Allah bizi doğru yola eriştirseydi biz de sizi doğru yola eriştirirdik. Şimdi sızlansak da, sabretsek de bizim için birdir. Artık bizim için hiçbir kurtuluş yoktur” derler.” (İbrâhîm, 14/21) devamı...


Sizin için seçtiklerimiz ; EDİTÖRDEN... Sizin için seçtiklerimiz ; EDİTÖRDEN...(Dr.Abdulcelal Emanet (Editör))
Efendimiz (s.a.v.)’in: “Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan giremez. Oraya kim girerse ebediyyen susamaz” (Tirmizi, Savm 5)

Gündem; Ramazan / Şehr-i Ramazan ve Hazineleri... Gündem; Ramazan / Şehr-i Ramazan ve Hazineleri...(Rıfat AKSAÇLIOĞLU)
“Yanında anıldığım halde bana salavat getirmeyen kimsenin burnu yere sürünsün. Kendisine Ramazan (ayı uğrayıp) giren sonra da kendisine mağfiret olunmadan biten kimsenin de burnu yere sürünsün.

Edebiyat; Edebiyatımızda Ramazan Esintileri... Edebiyat; Edebiyatımızda Ramazan Esintileri...(İsmail TORAMAN)
Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan, birçok alanda olduğu gibi Dini-Tasavvufi Türk edebiyatında da bereketini büyük ölçüde hissettirir. Geçmişten günümüze doğru edebiyatımızı inceleyecek olursak hemen her dönemde Ramazan’ı çeşitli yönlerinden ele alan birçok eserle karşılaşırız.

Fıkhın Aydınlığında; Ramazan Hilâli ve Ru'yet... Fıkhın Aydınlığında; Ramazan Hilâli ve Ru'yet...(Seyfullah KILINÇ)

SORU: Mükellef bir kimse, Ramazan veya Bayram hilalini görür de bu sözü şer’î bir delil ile reddedilirse, bu kimse ne yapar? Hilali gören bu kişinin kendisi o gün oruç tutmazsa hükmü ne olur?

İslâm'da Kulların Amellerinin Hükümleri -IV- İslâm'da Kulların Amellerinin Hükümleri -IV-(Murat GELEGEN)
“Fıkıh; kişinin lehine ve aleyhine olan şeyleri bilmesidir.”
İmam-ı A‘zam (rh.a.)


Rahle_i Edep; Selamlaşma Adabı - I Rahle_i Edep; Selamlaşma Adabı - I(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
Edeb Risalesi / Abdullah Faruki el-Müceddidi (k.s.) / ağustos

selamlaşma Adabı - I

SELAMIN EHEMMİYETİ
Abdullah b. Amr (r.a.)’den rivayet edildiğine göre; bir adam Nebi (s.a.v.)’e: “İslâm’ın hangi (hasleti) daha hayırlıdır?” (diye) sordu. (Rasûlullah) (s.a.v.): “Yemek yedirirsin ve tanıdığın tanımadığın (herkes)e selam verirsin.” buyurdu. (Buhârî, İsti’zân, 9)

Kur'an-ı Okuyalım, Nasıl Okuyalım... Kur'an-ı Okuyalım, Nasıl Okuyalım...(Eyüp ÖZBERK )
İçinde yaşadığımız zaman dilimi çoklarınca; “bilgi çağı” olarak isimlendiriliyor. Buna sebep olarak da; her çeşit bilgiye ulaşmanın kolay ve hızlı oluşu, bu husustaki sebep ve vasıtaların çokluğu, basitliği ve bilginin yaygınlığı gösteriliyor.
Bu noktada bazı soruları sormak gerekiyor!

İlm-i Hadis; Hadis, Haber, Eser ve Bize Naklediliş Yolları İtibariyle Haberin Kısımları İlm-i Hadis; Hadis, Haber, Eser ve Bize Naklediliş Yolları İtibariyle Haberin Kısımları(Harun APAYDIN)
Hadis, Haber, Eser ve Bize Naklediliş Yolları İtibariyle Haberin KısımlarıHadis, Haber, Eser ve Bize Naklediliş Yolları İtibariyle Haberin Kısımları


Yüce Rabbimiz’in, Rasûlullah Efendimiz (s.a.v.)’in vasıtası ile insanlara bildirdiği İslam Dini, şüphesiz iki temel kaynağa dayanmaktadır. Bunlardan birisi Kur’an-ı Kerim, diğeri de Hadis-i Şeriflerdir.

21. yüzyılın hastalığı Aşırı Tüketim / Tüketim Çılgınlığı -II- 21. yüzyılın hastalığı Aşırı Tüketim / Tüketim Çılgınlığı -II-(Ayşe YİĞİT)

21. yüzyılın hastalığı
AŞIRI TÜKETİM/TÜKETİM ÇILGINLIĞI-II. BÖLÜM-

Geçen ayki yazımızda tüketim işinin hangi boyutunun normal ve de gerekli hangi boyutunun ise aşırı olabileceği hususuna açıklık getirmiş, kitle iletişim araçlarının tüketime olan etkileri üzerine düşünceler serdetmiş ve aşırı tüketim olgusunun doğuracağı sonuçlarla makalemizi bitirmiştik. Kaldığımız yerden devam ederek ana hatlarıyla mevzuyu nihayete erdirmek istiyoruz.

Güncel; Ara Kan ver, Can Ver Güncel; Ara Kan ver, Can Ver(Mehmet DOĞAN )
ARAKAN VER, CAN VER

Değerli dostlar;
Ramazan-ı şerefiniz mübarek olsun.
Yine Ramazan yine zulüm yine kan ve yine gözyaşı. Yaşadığımız Dünyada yine İslam coğrafyası kan gölüne dönmüş. Müslümanlar katlediliyor gözler önünde. Zalimler kan içiyor ARAKAN’da bu Ramazan gününde.

İnfak... İnfak...(İbrahim DEMİR)

İNFAK

İnfâk kelimesi, Arapça ne-fe-ka fiilinin if’âl bâbından masdarıdır. sözlük anlamı Malı elden çıkarmak, para veya malı elden çıkarmak; sarf etmek; muhtaç durumda olanların ihtiyaçlarını karşılamak,

Teknoloji Köşesi; Ftp Adresine Nasıl Dosya Gönderilir ve Nasıl Alınır? Teknoloji Köşesi; Ftp Adresine Nasıl Dosya Gönderilir ve Nasıl Alınır?(Erol ŞEN (Moderatör))
Sevgili Özlenen Rehber Dergisi okuyucularımız,
Bu sayımızda bir önceki sayımızdan kaldığımız yerden devam edecektir."ftp adresine nasıl dosya gönderilir ve alınır". Kısaca buradan kaldığımız yerden devam etmeye çalışacağım. Siz kıymetli okurlarımıza faydalı olmayı temenni ediyorum.

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 262 Toplam : 1959041                   Moderatör : Erol ŞEN |