Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Başyazı; Makâlât, Âyet-i Kerime ve Hadis-i Şeriflerde  BaşYazı...

Başyazı; Makâlât, Âyet-i Kerime ve Hadis-i Şeriflerde / Muzaffer YALÇIN

Elhamdülillâhi Rabbi’l-âlemin. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve eshâbihî ve ezvâcihî ve evlâdihî ve etbâihî ve ehl-i beytihî ve ümmehâtihî ve ebîhi bi-adedi külli şey’in fi’d-dünyâ ve’l-âhirati ve kezâlik ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-âlemîn. Bütün noksan sıfatlardan münezzeh olan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun.
Ş-f-a kökünden türemiş olup...

devamı...


Özlenen Rehber'den...Yeniden merhaba Özlenen Rehber'den...Yeniden merhaba(Özlenen Rehber)
Merhaba
Yeni bir sayı ile daha karşınızdayız. Müyesser kılan Rabbime sonsuz hamdolsun.

Makalât; Mehdi (a.s.) Hilyesi ve Zuhur Yaşı-II- Makalât; Mehdi (a.s.) Hilyesi ve Zuhur Yaşı-II-(Seyfullah KILINÇ)
Mehdi (a.s)’ın Hilyesi ve Zuhur Yaşı
Mehdi (a.s)’ın Hilyesi (Sıfatları):

Kapak-Dosya; Kurban... Kapak-Dosya; Kurban...(Murat GELEGEN)
Sözlükte; "yaklaşmak, Allah'a yakınlığa vesile olan şey..." manalarına gelen kurban, terim olarak ise; "ibadet maksadıyla, belirli vakitlerde, belirli şartları taşıyan hayvanların usulünce kesilmesine ve kesilen hayvana" denir. Bu şekilde kesilen hayvanın Arapça’da karşılığı ise "udhiyye" dir.

Fıkhın Aydınlığında;Sünnete Uygun bir kesim Nasıl olmalıdır? Fıkhın Aydınlığında;Sünnete Uygun bir kesim Nasıl olmalıdır?(Seyfullah KILINÇ)
Kurbanlık hayvan usulüne uygun rahatça ve eziyet vermeden kesilmelidir.
Bunun için öncelikle keskin ve büyük bir bıçak hazırlanıp, hayvanın göremeyeceği yere konur.
Sonra hayvan, kesim yerine eziyet vermeden götürülür.

Kapak-Dosya; Sonu Cennet Olan Bir Yolculuk ‘’HAC’’ Kapak-Dosya; Sonu Cennet Olan Bir Yolculuk ‘’HAC’’(Harun APAYDIN)
Sonu Cennet Olan Bir Yolculuk ‘’HAC’’

1- Yol ve Niyet:
Yolcular, gideceklerini yere göre hazırlıklarını yapıp hazırlanırlar. Yolun kısalığına veya uzunluğuna göre yanlarına maddi ve

Rahle-i Edeb;Kaza-i Hacet Âdabı -II- Rahle-i Edeb;Kaza-i Hacet Âdabı -II-(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
HELAYA GİRMEDEN ÖNCE ALINACAK TEDBİRLER Enes (r.a.)’den rivayet edildiğine göre; Rasûlullah (s.a.v.), helaya gir(mek iste)diği zaman yüzüğünü çıkarırdı. (Nesâî, Zînet, 54) Bu sebeple ihtiyaç gidermek isteyen kimsenin ü...

Makalât; Mü’mine Has Bir Özellik: “FİRÂSET”- II Makalât; Mü’mine Has Bir Özellik: “FİRÂSET”- II(Eyüp ÖZBERK )

عَنْ أَب۪ى سَع۪يدٍ الْخُدْرِىِّ قَالَ:
قَالَ رَسُولُ اللّٰهِ -صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ-: اِتَّقُوا فِرَاسَةَ الْمُؤْمِنِ فَإِنَّهُ يَنْظُرُ بِنُورِ اللّٰهِ.
ثُمَّ قَرَأَ: اِنَّ ف۪ي ذٰلِكَ لَاٰيَاتٍ لِلْمُتَوَسِّم۪ينَ.

Firâset nedir?

Aktüel-Analiz; Musa’ları beklemek yerine asanı al düş yola… Aktüel-Analiz; Musa’ları beklemek yerine asanı al düş yola…(Mehmet DOĞAN )
Musa’ları beklemek yerine
asanı al düş yola…
Bir ateş düştü yüreğime... ve arkası hiç kesilmedi bu ateşin. Ne biteceği, ne de söneceği hiç belli değil… Rabbim izin verirse bu ateşi ancak O söndürür.

Aktüel-Analiz; Hüzün ve Iztıraba Dönüşen “Arab Baharı” Aktüel-Analiz; Hüzün ve Iztıraba Dönüşen “Arab Baharı”(Dr.Abdulcelal Emanet (Editör))
Hüzün ve Iztıraba Dönüşen “Arab Baharı”


“Hep birlikte Allah'ın ipine (Kur’ân’a) sımsıkı sarılın. Sakın ayrılığa düşmeyin Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz. Allah kalplerimizi birbirine ısındır da O'nun nimetiyle kardeşler oldunuz. Siz bir ateş çukurunun kenarındaydınız. Allah sizi oradan kurtardı. İşte Allah ayetlerini size böyle açıklıyor ki hidayete eresiniz.”

Makalât;  Modern Çağın Handikabı Din Adına Konuşmaj –II- Makalât; Modern Çağın Handikabı Din Adına Konuşmaj –II-(Mustafa ŞENTÜRK)
modern çağın handikabı DİN ADINA KONUŞMAK –II-
Birincisini Şubat 2012 tarihinde, dergimizin 107. Sayısında kaleme aldığımız makalenin ikinci bölümünü aradan geçen epey uzun bir zamandan sonra bu ay ele almak nasip oldu. Hamdolsun...

Aile; Duyarlı olmak.. Aile; Duyarlı olmak..(Berda AKSOY)

Duyarlılık, insanın olaylara durumlara karşı hisleri veya davranışları ile bir nevi tepki göstermesidir. Her alanda var olduğu gibi insanın yapısında da var olan ‘etkiye tepki’ prensibi doğrultusunda kişi olaylar karşısında bir davranış sergiler.

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 80 Toplam : 1959223                   Moderatör : Erol ŞEN |