Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

Makâlât; Âyet-i Kerime  ve Hadis-i Şeriflerde BaşYazı...

Makâlât; Âyet-i Kerime ve Hadis-i Şeriflerde / Muzaffer YALÇIN

Elhamdülillâhi Rabbi’l-âlemin. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve eshâbihî ve ezvâcihî ve evlâdihî ve etbâihî ve ehl-i beytihî ve ümmehâtihî ve ebîhi bi-adedi külli şey’in fi’d-dünyâ ve’l-âhirati ve kezâlik ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-âlemîn. Bütün noksan sıfatlardan münezzeh olan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun.
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in dar-ı bekâya intikalinden sonra farklı fırkalar zuhur etmiş, inanç ve amel konularında sünnet yolundan ayrılmıştır. devamı...


Özlenen Rehber'den... Özlenen Rehber'den...(Özlenen Rehber)
Her şeyi yoktan var eden Yüce Zat’ın adıyla...
Hicret; O (c.c.)’nun için O (c.c.)’dan gayri olan bütün her şeyden vazgeçmenin adıdır.

Kapak-Dosya;Rasûlullah Efendimiz (s. a. v.)’i Hicret Coşkusuyla Arayalım Kapak-Dosya;Rasûlullah Efendimiz (s. a. v.)’i Hicret Coşkusuyla Arayalım(Nadir SÖNMEZ)
Rasûlullah Efendimiz (s. a. v.)’i Hicret Coşkusuyla Arayalım
Kıymetli okurlarımız, bildiğiniz üzere bu ay Muharrem ayı. Hicri yılbaşı da malumunuz üzere Muharremin birinci günüdür. Rabbim bu günü kutlamayı bütün Müslümanlara nasip etsin.

Kapak-Dosya; Hicret ve Taktik Kapak-Dosya; Hicret ve Taktik(Embiya KIMIŞOĞLU)
Hicretin kelime anlamı, bir yerden başka bir yere göç etmek, ayrılmak terk etmek demektir. Cenâb-ı Hak tarafından en güzel örnek olarak gönderilen Efendimiz (s.a.v.)’in Mekke’den Medine’ye hicreti insanlık tarihinin en önemli olaylarından bir...

Edebiyat;Ermişlerin Bahçesi... Edebiyat;Ermişlerin Bahçesi...(İsmail TORAMAN)
Rüzgâr yine bela yurdundan esip kan kokularını bütün bir âleme yaymaya başladı, yine bela yurdunda feryat ve figan sesleri ayyuka çıktı. Ve yine ümmetin gözyaşlarının

Fıkhın Aydınlığında;Müftüden Fetva Almak Mı? Kalbe Danışmak Mı? Fıkhın Aydınlığında;Müftüden Fetva Almak Mı? Kalbe Danışmak Mı?(Seyfullah KILINÇ)
“Müftüler sana fetva verse de sen kalbine danış” hadis-i şerifini nasıl anlamalıyız? Bir şey hususunda bir hocaefendi helal, diğer hocaefendi ise haram diyorsa hangisine göre amele etmeliyiz?

Makâlât-ı Faruki;Aşûre Günü ve Hz. Hüseyin (r.a) Makâlât-ı Faruki;Aşûre Günü ve Hz. Hüseyin (r.a)(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
Elhamdülilâhi Rabbi’l-Âlemîn. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin ve eshâbihî ve ezvâcihî ve evlâdihî ve etbâihî ve ehl-i beytihî ve ümmehâtihî ve ebîhi biadedi külli şey’in fi’d-dünyâ ve’l-âhireti ve kezâlik. Ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-Âlemîn.

Makâlât;Ashâb-ı Kiramın Feraseti.. Makâlât;Ashâb-ı Kiramın Feraseti.. (Eyüp ÖZBERK )
عَنْ أَب۪ى سَع۪يدٍ الْخُدْرِىِّ قَالَ:
قَالَ رَسُولُ اللّٰهِ -صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ-: اِتَّقُوا فِرَاسَةَ الْمُؤْمِنِ فَإِنَّهُ يَنْظُرُ بِنُورِ اللّٰهِ.
ثُمَّ قَرَأَ: اِنَّ ف۪ي ذٰلِكَ لَاٰيَاتٍ لِلْمُتَوَسِّم۪ينَ.

Hz. Ebû Bekir (r.a.)’ın Firâseti:

Makâlât;Mehdi-III Makâlât;Mehdi-III(Seyfullah KILINÇ)
Kıymetli okurlarımız! Mehdi (a.s) ilgili yazı dizimizin ilki olan Mehdi -I- yazımızda “Mehdi (a.s)’ın İsmi, Nesebi, Doğumu, Ona Biat

Makâlât;Ahir zamanın fitnelerinden…. Deccal! Makâlât;Ahir zamanın fitnelerinden…. Deccal!(Ömer Faruk EJDER)
Ahir zamanın fitnelerinden…. Deccal!
“Kıyamet, sayıları otuza yakın deccallar gönderilmedikçe kopmaz. Hepsi de kendisinin Allah’ın elçisi olduğunu iddia ederler” (kendilerini bir peygamber gibi iyi, sevgi ve saygıya layık, nebi fonksiyonunu yüklenmiş gibi gösterirler ve gafil insanları böyle aldatırlar.)

Aktüel-Analiz;Gündemimizi Meşgul Eden Bir Mesele CAMİ-CEMEVİ PROJESİ Aktüel-Analiz;Gündemimizi Meşgul Eden Bir Mesele CAMİ-CEMEVİ PROJESİ(Mustafa ŞENTÜRK)
gündemimizi meşgul eden bir mesele CAMİ-CEMEVİ PROJESİ
Fikri olarak daha önceye dayanmakla birlikte 17 Eylül 2013 tarihinde Ankara Mamak Tuzluçayır’da temeli atılan Cami ve cemevini de içerisinde bulunduran kompleksin temelinin

Aile;Alışveriş Çılgınlığı... Aile;Alışveriş Çılgınlığı...(Berda AKSOY)

Alışveriş Çılgınlığı
Alışveriş hayatımızın bir vazgeçilmezi olarak gönüllerimizin zirvesine ulaşmıştır. Alışveriş yapmak aslında insanoğlu için en lüzumlu durumlardan bir

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 261 Toplam : 1959040                   Moderatör : Erol ŞEN |