Bugüne ait herhangi bir kay?t bulunamad?.

MAKÂLÂT:SADIKLARLA DEVAMLI BİRLİKTE OLMAK BaşYazı...

MAKÂLÂT:SADIKLARLA DEVAMLI BİRLİKTE OLMAK / Muzaffer YALÇIN

Bismillahirrahmanirrahim.
Elhamdülillahi Rabbi’l-âlemin. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve eshâbihî ve ezvâcihi ve evlâdihi ve etbâıhî ve ehl-i beytihî ve ümmehâtihî ve ebîhi bi adedi külli şey’in fi’d-dünyâ ve’l-âhirati ve kezâlik ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-âlemîn.
يَآ اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا اتَّقُوا اللّٰهَ وَكُونُوا مَعَ الصَّادِق۪ينَ
“Ey imân edenler! Allah Teâlâ’dan korkunuz ve sâdıklar (doğrularla) ile beraber olunuz.”(Tevbe, 9/119)
Cenâb-ı Hakk (c.c.) Tevbe suresi 118. âyette, Tebük Seferine katılamayan üç sahabinin tevbesinin kabulünü beyan ederken, 119. âyette ise daima tevbeye muhtaç olan ehl-i iman kullarını günahlardan sakındırmak, Allah’ın emirlerine itaatsizlikten men etmek üzere şöyle buyurmuştur:
“Ey müminler! Günahları işlemekten korkun ve Allah'ın devamı...


ÖZLENEN REHBER'DEN... ÖZLENEN REHBER'DEN...(Özlenen Rehber)
Yepyeni bir sayı ile daha huzurlarınızdayız. Allah’a sonsuz hamd, Rasulü (s.a.s)’ne de sonsuz salât/selam olsun.


MAKÂLÂT:AMELLERİN RUHU “İHLAS” MAKÂLÂT:AMELLERİN RUHU “İHLAS”(Mustafa ŞENTÜRK)
Kur’ân-ı Kerim’de “ihlas” kelimesi, türevleriyle birlikte 31 yerde kullanılmaktadır. On yerde geçen “muhlisîne lehu’d-dîn”

KAPAK-DOSYA; “RABBİMİZLE ARAMIZDAKİ BAĞ; KAPAK-DOSYA; “RABBİMİZLE ARAMIZDAKİ BAĞ;(Murat GELEGEN)
“Rabbimiz ile Amellerimiz Arasında ki Bağ…”
Bismillâhirrahmânirrahim

KAPAK-“İHLAS” DENİLEN KALBİ AMEL KAPAK-“İHLAS” DENİLEN KALBİ AMEL(Harun APAYDIN)
“İhlâs” denilen kalbi amel
İnsanın yaratılış gayesi; âlemin yaratıcısı olan Rabbini tanımak, O’na iman ve ibadetle kulluk etmektir.

MAKÂLÂT:MEHDİ-VI MAKÂLÂT:MEHDİ-VI(Seyfullah KILINÇ)
Allah’ım! “Ve inneke lealâ hulukın azîm” dairesine bizleri de dâhil eyle… Âmin…
Allah’ım! “Festekım kemâ umirte” ” dairesine bizleri de dâhil eyle… Âmin…
Allah’ım! “Kâle eslemtü lirabbi’l-âlemîn” dairesine bizleri de dâhil eyle… Âmin…

TEFSİ-İ FARUKİ;KİTAP, HİKMET ve GİZLİ  İLİMLER TEFSİ-İ FARUKİ;KİTAP, HİKMET ve GİZLİ İLİMLER(Abdullah Faruki el-Müceddidi (K.S))
Bakara sûresi Ledünnî Tefsiri
151. âyet
Kitap, Hikmet ve Gizli İlimler
Biz bu yazımızda Bakara sûresi 151. âyet-i kerimesinin ledünnî tefsirini yapacağız. Cenâb-ı Hak, bu âyet-i kerimede şöyle buyurmaktadır:

EDEBİYAT;BİR MEDENİYETİN  DİLİ EDEBİYAT;BİR MEDENİYETİN DİLİ(İsmail TORAMAN)
Bir Medeniyetin Dili
Bir medeniyetin, koca bir İmparatorluğun dili hiç acınmadan, sonuçları hiç düşünülmeden, gelişi güzel bir şekilde katledildi. Evet, yeryüzünün gelmiş geçmiş en mükemmel dillerinden biri olan Osmanlıcanın başına gelenleri, ona reva görülenleri en güzel ifade eden kelime:

MAKÂLÂT:ÇOCUKLAR, ÇOCUKLARIMIZ MAKÂLÂT:ÇOCUKLAR, ÇOCUKLARIMIZ(Kürşat ÜNAL)
Çocuklar, çocuklarımız…
Günden güne kararan dünyanın, solmayan taptaze gülleri. Öyle bilindik güllerden de değil, rahmanın cennet bahçelerinden koparıp her ana-babaya verdiği müjdesi. Her biri kutsal bir emanet, ikinci bir Asr-ı Saadete dair toprağa ekilen umut fideleri.

MAKÂLÂT:KİŞİSEL GELİŞİM NEDİR? MAKÂLÂT:KİŞİSEL GELİŞİM NEDİR?(Hanne NUR)
KİŞİSEL GELİŞİM NEDİR?
İnsanlar potansiyeli ile doğar. Kişinin herhangi bir alanda sahip olduğu potansiyeli biraz daha ileriye taşıması işine “kişisel gelişim” diyebiliriz. Kişinin kendini tanıdığı, kendi eksikliklerini görmeye başladığı ve bu sebeple kendini geliştirmeye karar verdiği an kişisel gelişim aşamasının başladığı andır.

KANAYAN YARAMIZ;ÜMMETİ MUHAMMEDİN BİRLİK ve BERABERLİĞİ KANAYAN YARAMIZ;ÜMMETİ MUHAMMEDİN BİRLİK ve BERABERLİĞİ(Nadir SÖNMEZ)
ÜMMETİ MUHAMMEDİN BİRLİK ve BERABERLİĞİ
Ümmet kelimesi "e-m-m" kökünden bir isim olup asıl anlamı, sınıf ve cemaat demektir. Bu kelime bir peygambere inananlar ve semâvi dinlere mensup kavimler topluluğu; Kur'ân'da ise genel olarak din,

AİLE; GÖNÜLDEN UZANAN EL; SAMİMİYET AİLE; GÖNÜLDEN UZANAN EL; SAMİMİYET(Berda AKSOY)
Samimiyetin kelime manası içten, saf, temiz duyguların karşılığıdır. Samimi olmak, içten pazarlıksız davranmak insana hem bu dünyada hem de öteki dünyada kazanç sağlar.

KANAYAN YARAMIZ;KAYNATILMIŞ SU ve OTLAR YERMMUK KAMPININ GIDASI KANAYAN YARAMIZ;KAYNATILMIŞ SU ve OTLAR YERMMUK KAMPININ GIDASI(Ömer Faruk EJDER)
“Şam’ın güneyinde Yermuk kampında kuşatma altında olmamıza rağmen sesimizi dünyaya duyurmadaki ümidimizi kaybetmedik, ümit kaybı ölüm demek; biz ise ölmek istemiyoruz.” Bu sözlerle özetliyor Şam’ın güneyinde kuşatma altında bulunan binlerce kişinin halini aktivist Müeyyed Zağmut. Zira bu kampta açlıktan 60 kişi öldü.

REHBER HABER;TIRLARIMIZ SURİYEDE KAMPLARA YANAŞTI.YARDIMLARINIZ KARDEŞLERİMİZE ULAŞTI. REHBER HABER;TIRLARIMIZ SURİYEDE KAMPLARA YANAŞTI.YARDIMLARINIZ KARDEŞLERİMİZE ULAŞTI.(Mehmet DOĞAN )

- Farukiye Vakfımız ve İnsan Hakları ve Hizmet Derneği’nin (İHH) yetimlere düzenli destek sağlanan projesi kapsamında sınır ötesindeki Suriyelilere gönderilecek yardım TIR’ları Ankara’dan Dua ve tekbirlerle yola çıktı. Ayrıca sizlerden topladığımız yardımlarla ise Ankara merkezde olmak üzere 300’ün üzerinde aileye, illerdeki kardeş derneklerimizdeki gönüllerimizle birlikte gece gündüz demeden binlerce aileye yardımlarınız ulaştırılıyor.

KAPAK-DOSYA;İHLAS VE SAMİMİYET KAPAK-DOSYA;İHLAS VE SAMİMİYET(Özlenen Rehber)
Allah’tan başka bir şeyle iştigal şirktir. Nasibi talep etmek, velayet ve muhabbetinde sadık olmadığının alametidir. Kim ki Allah ile

Ziyaretçi Sayacı | Bugün : 80 Toplam : 1959223                   Moderatör : Erol ŞEN |